0-2 yaş

Modern toplumun dertli anneleri “Güvenli Bağlanma”

Günümüz modern toplumunda anne olmak zor zanaat…

Modern toplumun ilk yozlaşmışları biz değiliz elbet her kuşakta artarak günümüze kadar uzanıyor ve devamıda gelecek… Günümüz anneleri internet başında, yada kitaplarda olmadı pedagoglarlarda arıyor derdinin çaresini… Her konuda olduğu gibi bu konuda da bilgi kirliliği oldukça fazla. Her işin hakkını vererek yapanı olduğu gibi sadece yapanı da var. İçinize sinmeyen en ufak bir fikri bile uygulamamak kendinize ve çocuğunuza yapacağınız en iyi tercih.Daha fazlasını oku »Modern toplumun dertli anneleri “Güvenli Bağlanma”

Çalışırken emzirmeye devam etmek

Benim emzirme trafiğim şöyle oluyordu; Sabahları işe gitmeden hemen önce emziriyordum (sabah 7sularında), iş yerinde de 4 saat sonra 11de süt sağıyordum, bir 4 saat sonra yine 15 gibi tekrar sağıyordum, 5te koşa koşa çıkıp 6 ya doğru evde oluyordum ve Aras gıdasına, bende oğluma kavuşmuş oluyorduk.. Aras’a ertesi gün için 2-3 öğün çıkmış oluyordu.

Daha fazlasını oku »Çalışırken emzirmeye devam etmek

Çalışan anne mi, evde oturan anne mi?

DSC01316

Aras tam 4 aylık olmak üzereydi izin süresi dolduğunda. Ancak tek gıdası anne sütüydü, ve öyle bağımlıydı ki hala işe başlamanın hiç oluru yok gibiydi. İmkanlarda müsait olduğundan 2 ay da ücretsiz izin aldım hiç düşünmeden. Ama bu sürede hızla geçiverdi. Artık ek gıdalara başlamıştık azda olsa ama yine ağırlık anne sütündeydi.

Daha fazlasını oku »Çalışan anne mi, evde oturan anne mi?

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak

0-2 yaş arası olarak ayırabileceğimiz dönemde çocuklarımızı kitapla tanıştırmış olmak oldukça önemli.. Doğru tercihler yapabilirsek, ilgisini çekmeyi başarabiliyoruz.

1172998_478060708979358_1635530504_nAras 14 aylık

Bu dönemde uygun olan kitabı seçerken bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Çocuğunuzun ilgi alanlarını da işin içine katarsanız sonuç harika oluyor.

Daha fazlasını oku »Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak