“Oyuncakgiller” ile Tanıştınız mı?

Evlerin içinde yığınla oyuncak olması çocuğu ciddi anlamda baltalayan bir durum. Ve oyuncak seçimi ciddi bir iş. Hem gelişimini destekleyici, hem dönemine uygun olması hemde ondan zevk alması çocuklar için çok önemli. Az ama öz olması her zaman daha iyi.

Aslında işi oyuncak olarak görmemeli, eğitici, geliştirici, çocugunuza uygun eğitim materyali olarak bakmalıyız. Ve hızlı gelişimlerini de göz önüne alacak olursak, kısa sürede paraya kıyıp aldığınız bu tarz materyaller dahi bir köşede bekler oluyor.

Bu tarz oyuncaklar piyasamızda her geçen gün artmakta ama fiyatlarıda oldukça yüksek oluyor.
İşte tamda bu noktada “Oyuncakgiller” devreye giriyor. 4,5 yaşına kadar olan çocuğunuzun yaşına, gelişimine ve kişilik özelliklerine göre her ay 3 oyuncağınız kapınıza geliyor. Bu oyuncak kutusunu kiralamış oluyorsunuz.

Çocuğunuzla ilgili soruları cevapladığınız anket sonucu uzmanlar size uygun olan 3 eğitici materyali seçiyor. Bir ay boyunca oynayıp, ay sonunda geri alınıyor. Üyeliğinizi devam ettirdiğiniz taktirde yeni 3 oyuncağınıza daha kavuşuyorsunuz.

img_8076
Koca bir kutu içinde ona özel gelmiş bir oyuncak kutusunun heyecanını siz düşünün 🙂

Annelerin aklına ilk gelen oyuncakların temizliği konusu olur sanıyorum. Sterilizasyon işinide profesyonelce buhar makineleri ile yapıyorlar. Daha önce kullanılmış olduğu düşüncesi aklınıza bile gelmiyor. Mağazadan alınan oyncaklardan daha steril olduğu konusunda hemfikirim.

Ya oyuncak kırılırsa bozulursa gibi kaygılar taşımanızda muhtemel ama gelen oyuncaklar ahşap ve dayanıklı materyallerden oluşuyor. Zarar görecek türden değiller.

Her ay çocuğunuz için “oyuncak” bütçesi ayırmak, hatta sahip olmayacağınız bir oyuncak için bütçe ayırmak çok mantıklı gelmeyebilir ama eğitim materyali olarak düşünmeli ve aynı ay içinde 3 farklı oyuncağın verdiği hazzı ve gelişimi, deneyimi hesaba katmalısınız.

Ya da kiralayacağıma her ay bir oyuncak alabilirim diye de düşünebilirsiniz ama çocuğun daha fazla farklı oyuncak ve uyaranla doğru zamanda kaşılaşmasının yerini tutmaz. Ki birde sadece bir dönem oynayacağını düşünürseniz pekte mantıklı değil. Oyuncakgillerin sunduğu oyuncakların kalitesi ve fiyatları satın almaya kalktığınızda harcayacağınız bedelle karşılaştıralamaz bile.

20160828_153608-1

Açıkçası ben 2015 yılının sonlarında hayata geçirilmeye başlanan bu girişimi çok sevdim ve ilk kutumuzu Aras için aldık. Geri göndereceğimizi bildiği için dikkatli kullanması, oynadıktan sonra kutusuna toplaması, paylaşmayı tatması pekte göz önünde bulundurmadığımız ama daha değerli olan artıları bence. Bir sonraki ay neler gelecek merakı da cepte.

Kiralama işi günümüzde, kültürümüze farklı gelsede zamanla oldukça normalleşeceğini düşünüyorum. Ön yargısız bir göz atın mutlaka.
Fikriniz değişecektir.
Bize gelen oyuncaklar tam Aras’ın sevdiği ve ilgisini çeken türdendi 🙂

20160828_145704-1

Belli zamanlarda belli oyuncakları, çocuklar istediklerinde erişebilecekleri bir şekilde sunuyor olmak onlar için en uygunu. Bizim bir alanımız oyuncakgillere ayrılmış oldu, pek iyi oldu.

Bu güzel girişim ve hizmet için ben Aras adına teşekkürler ve sevgiler gönderiyorum.
Ne iyi bir iş çıkarıyorlar, başarılarının devamı diliyorum.

““Oyuncakgiller” ile Tanıştınız mı?” hakkında 2 yorum

    1. acemi anne-Seda Çetiner

      Merhaba, 6-9 ay itibari ile çocukların oyuncaklar için farkındalığı başlıyor. Oyuncakgiller ile ietişime geçerseniz size daha fazla yardımcı olacaklardır, sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir