Bebelere Pişik Kremi – Annelere Maske;Sudocrem

Yeni doğan bebekler ilk aylarda günde 8-9kere kakasını yapınca o narin teni korumak oldukça zor.

Aras her emerken kakasını yapar, birde üzerine uykuya dalardı. Acemi annelik aman uyanmasın uyanınca temizlerim diye beklerdim. Onun popişinden biraz fazla çektim düzene girene kadar. İyi bir kremde bulamadım. Bepanthen kullandım, iyi ama pişik olmaya başladıysa pek faydası yok.
Ama o gün bu gündür kuru olan yüzüme nemlendirici olarak bepanthen kullanıyorum 🙂

Arda doğunca hastahanede numune olarak sudocrem vermişlerdi. Daha öncede duymuştum namını. Biraz kızarıklık görünce hemen onu sürdüm. Bir dahaki bez açmada kızarıklıktan eser yoktu. Çok hızlı bir iyileştirme gücü var. Ve o ilk günlerdeki sıklığa rağmen hiç pişik olmadan atlattık.

Daha öncede annelerin sudocrem’den maske yaptıklarını duymuştum. Bir iki yolduğum sivilce kızarıklık falan vardı. Bende bir deneyeyim bakalım dedim sudocremi.
Valla şöyle bir incecik sürdüm, ki yüzümü bembeyaz yapmaya yetti. Hafif kızarıklıklar falan hiç bişey kalmadı. Baya bir durdu yüzümde, popiştede duruyor nasıl olsa diye içim rahat bir şekilde bekledim öyle eve takılırken. Sonra bir pamukla temizledim, yüzümü ılık suyla yıkadım mis gibi oldu.
Anne olduk diye bakım yapmaktan vaz mı geçeceğiz, asla!
Haftada bir-iki sürün gitsin. Yüzünüz bebek popişi gibi olsa daha ne istersiniz 😂

image

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir