Depresyona giremiyorum!

25 Oca

Evet giremiyorum… Sosyal hayatım sıfır. En son çocuksuz nerede kendim için ne yaptım hatırlamıyorum. Şimdi ikiside uyuyorken güzel bir erişte yapıp karnımı doyurdum ama! Koca bir şükür 🙂 İkisinin de uyuması aynı zamana denk gelirse, bu kutsal anlar da ortalığı … Read More »

2 YAŞ SENDROMU MU; O DA NE?

18 Oca

“Ortada hiç sebep yokken ağlama krizine giriyor.” “Eline ne geçse fırlatıyor.” “Bize ve herkese çok fazla vurmaya başladı.” “Ne desem tersini yapıyor.” “Her şeyi kendisi yapmak istiyor.” “Onu artık tanıyamıyorum, istediği olmadığında kendini yerlere atıyor.” “Ayakkabılarını getir giydireyim. Hayır, ben … Read More »

Sünger boyama, Boyama kitabı tavsiye

14 Oca

Aras’ın eline fırça almadığı gün yok sanırım. Masada her daim hazır boyaları. İlk önce 2 yaş boyama kitabı almıştım. Sonrada 3 yaş boyama kitabı. Dolu sayfa istediğinde bu kitaplardan seçtiği bir resmi koparıp veriyorum. Genelde sulu boya ile boyuyor. Bu … Read More »

Tuvalet alışkanlığı – Çocuğa nasıl rehber olmalıyız?

4 Oca

Tuvalet eğitimi, emekleme, yürüme ve konuşma gibi gelişimsel bir görevdir ve her çocuğun kendi zamansal programına göre beceri kazanmasına izin verilmelidir. Tuvalet eğitiminin üstesinden gelinen zaman ile zeka ve diğer alanlardaki becerilerin hiç bir ilişkisi yoktur. Bazı çocuklar tuvalet eğitimi … Read More »