İçeriğe geç

Alerjik burun tıkanıklığına çözüm

Kategori: Pratik Anne

Alerjik bir bünyem var. Oldum olası birşeyler hep dokunur, rahatsız eder. Yaş 30a geldikçe bünyem yavaş yavaş alışmaya başladı bu dünyanın çarkına.
Ama burnumdan dert çekmeye devam ediyorum. Özellikle dinlenme halinde, akşam yattığımda hangi tarafıma dönersem o tarafı tıkanan bir burnum var. Tam bir bela. Havanın nemi, tozu, bilmem ne kokusu derken iç mukozalarda şişme oluyor falan filan.
Velhasıl can alıcı nokta Aras bana çekmiş! Onda da var bu dert. Uykuya dalarken sorun yaşamasının sebeblerinden biriydi bu daha küçükken. Ben yaşadığım içim tanı koymam kolay oldu. Odayı havalandırmak, mümkün olduğunca gece kalorifer açmamak, soğuk buhar makinesi, eczanelerde satılan deniz suyu spreyi çarelerimizdi. Bir gün tüm spreyi havaya sıkarak “çok hoşuma gidiyor” dediği günün akşamında tam uykuya dalacak burnum tıkalı diye ağlamaya başladı.

Aradım taradım eczanede satılan deniz suyu spreylerine alternatif olarak ondan daha iyi sonuç veren bir karışım buldum. İstersen bulma.

1 bardak içme suyu doldurun ve dudak payı bırakın. Yarım çay kaşığı tuzu (deniz tuzu kullandım ben) içine atıp karıştırın. Dudak payı kadar da maden suyu ekleyin. Fısfıslı bir şişe bulup içine doldurun. istediğiniz sıklıkta kullanın.
Aldığınız nefese inanamıyacaksınız!
Doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz!

image

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir