Ve 31. hafta; Ev gebesi

Ve son düzlüğe girmiş bulunuyoruz…

Demir ilaçlarını içmediğim sürece sağlığım gayet yerinde. 26. haftada yapılan şeker yüklemesi sonucunda birazcık sınırı geçtim. Ama Aras’ta olduğu gibi bayılma yada kusma yaşamadım en azından.  Şeker yüklemesi sonrası değer 149 çıktı. Aras’a hamileykende alışkın olduğum gibi kendimi diyete aldım yemek önceleri ve yemekten 1 saat sonra şeker ölçümü yapıyorum. Yediklerime dikkat ettiğimde bir sorun yok. Ama bir kilo baklavayı yiyebilecek kapasitedeyim, aklım hep tatlılarda.

İçimdeki minik kıpır kıpır… Ve bu hisse, onun varlığına bayılıyorum. Bizim minik çok şanslı daha doğru düzgün bir alışveriş yapmamışken dolabı eşyalarla doldu taştı. Abisi ve kuzeni sağolsun, sanırım bu ikinci elcilik durumu hep hayatında olacak 🙂

Önümüzdeki haftalarda kıyafetlere güzel bir operasyon yapıp yıkama ve ütüleme işlerini sıraya koydum. Alışveriş listesini ve eksikleri bir an önce kafamdan kağıda dökmem lazım hepsi kafamda uçuşuyor.

Aras’ın yeni doğduğu zamanların videolarını günde bi kaç kez izliyoruz artık. Aras’ın çok hoşuna gidiyor bir yandan da alıştırma turları yapmış oluyor. Az çok gelen bebekle neler yapacağımız kafasında oluşmuş durumda. Bundan hoşnut mu olacak yoksa arızamı çıkaracak orasını zamanı geldiğinde göreceğiz artık. Şimdilik pek sorun yok gibi.

Bazen karnımın başında hadi bakalım bebek karnını ittirecek mi diye bekliyoruz. Aras elini koyduğunda kesin bir oynaşma başlıyor ve Aras bunu fark edebiliyor, hemde mutlu oluyor.

Bazen kendimi tüm işleri anında bitirebilecek güçte hissederken bir anda tam tersi moda geçebiliyorum. Tüm mutluluğum ve enerjim tavan yapmışken bir anda dibe inebiliyorum, hormonal etkiler insanı maymuna döndürüyor demek bu dönemde…

Kendimi iyi hissettiğim zaman da giriştiğim temizliğe bu haftada girişince yarım saat içinde aynen geri oturuveriyorsunuz bir köşeye. O enerji bitmiş. Biraz ayakta kalınca şişmemelerde oluyor, hemen hissediyorsunuz.

Çalışan hamile olmak ve evde hamile olmak arasında dağlar varmış kısacası.

Masa başı çalışıyorsanız, ayaklarınızı da uzatıp tüm gününüzü geçirirken fiziksel yorgunluğu hissetmeden geçiyor günler. Aras’a hamile iken durum aynen böyleydi. Evde ise oturduğunuz dakikalar sayılı, hele ki birde bir çocuk daha varsa.

Bu hafta sonunda da doktor randevumuz var, hadi bakalım hayırlısı.

Booll enerjili mutlu günlerimiz olsun,
Sevgiler.
image

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir