Kitap tavsiye; Küçük vak vak

Bu kitabı daha Aras 2 yaşına girmeden almıştım. Pearson yayınlarından çıkan kitap, tam sayfa, iri ve net görselleri oldukça dikkat çekici. İlk zamanlar sadece resimlerine baktık ben kestirmeden anlattım, çünkü sayfa sayısı fazla gelmişti.

Çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığına göre çok sayfalı kitaplara geçişte bu kitabı tercih edebilirsiniz. Serideki ilk kitap “küçük vak vak”, Kardeşleriyle birlikte, annesinin önderliğinde ilk kez yüzmeye başlamaları anlatılıyor. Okurken güven duygusu, cesaret, kardeşler, ve birde saymayı pekiştiyorsunuz.

Aras büyük kaydıraktan ilk kez yalnız kaymaya niyetlendiği zaman, ben aşağıdan “hadi gel bana” diye seslenirken, oda kitapta geçen anne ördeğin cümlesini söylemişti “güven bana, yapabilirsin” 🙂 dedi ve hop kayıverdi. Ve ilk denemeyi gülücüklerle tamamladık…

Hikayelerin çocuklar üzerinde bıraktığı etkiye birkez daha şahitlik ettim.

Şimdilerde Aras 30 aylık ve neredeyse her akşam bu seriyi seçiyor, arka arkaya okuyoruz, hiç sıkılmadan. Sayfa sayıları arttığı gibi okunan kitap sayısı da artıyor yavaş yavaş.

Mutlu okumalar,
image

1 thought on “Kitap tavsiye; Küçük vak vak

    yasemen goksu

    (9 Nisan 2015 - 09:18)

    site yönetimine teşekkür ederim çoğu zaman aradığımız şeyi sitelerde bulamıyoruz oraya buraya yönlendiriyorlar sizin sitenizin içeriği güzel daha çok güncellerseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir