19.hafta; ilk iletişim

17. haftada doktor kontrolümüz vardı ve bir erkeğin daha ailemize katılacağı haberini aldık.

Evimizin erkekleri çoğalıyor, ben tek kişilik dev kadro 🙂

İlk üç ayı sadece halsizlikle geride bırakmıştım. Kusma ve baygınlık yaşamadan su gibi geçti. Demir eksikliği biraz sınırda çıkınca ve birde rutin olarak ikinci trimester da demir ilacı takviyesine başlanıyor. Aras’a hamileyken de öyle olmuştu.

Ama ne olduysa bundan sonra oldu. Özellikle sabahları benim kusmalar ve baygınlıklar çıktı ortaya. Bir daha ki doktor kontrolüne kadar normal herhalde falan derken bu şekilde geçti. Doktoruma söylediğimde demir ilacına biraz ara verelim miden biraz rahatlasın falan dedi ama hiç ilgisi olduğunada ihtimal vermedim. Bir kaç gün içmedim ve turp gibiyim. Bir şeyim yokmuş meğer, ufaklığında günahını almışım ne varsa bu demir ilacında varmış. O gün bu gündür ilaçla işim bitti. Yediklerimle desteklemeye çalışıyorum sadece. Ve iştahımda yerine geldi, bu kısmı iyi mi kötü mü bilmiyorum 🙂

18. haftada içimde minik oynaşmalar hissetmeye başladım. 18+4 de sabah uzanırken elimle minik bir mesaj gönderdim ve anında karşılık aldım! Şok oldum! İlk iletişimizi başlatmış olduk böylece. Çok heyecan verici…

Bir anda hayatıma girmiş olması ve zaten Aras’la yoğun geçen günler içinde bulunmam, ilk aylarımı farkında olamama gibi bir ruh hali içinde geçmesine sebep oldu. Hatta ikinci çocuk olması sebebiyle, bu miniğide sevebilecekmiyim acaba gibi garip düşüncelere bile daldığım olmuştu. Kontrole gittiğimizde ultrasonda gördüğüm ağız hareketleri, ellerini ağzına götürüp emmesi, büyüyen karnım, hareketlerini hissetmek beni tamamen moda soktu. Artık varlığını tüm ruhum bedenimle hissediyorum. İkinci trimester ın büyüsü de bu demek ki 🙂 Garip düşüncelerden uzaklaşmış oldum böylece.

Ve mühim konu. Henüz isim konusunda bir sonuca varamadık, hatta başlangıç noktasında bile değiliz. Zor iş. Bakalım bir yerden bir şey çıkar elbet.

Biz büyümeğe devam ediyoruz, görüşürüz 🙂

image

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir