İçeriğe geç

Hamilelikte çatlak önleyici ev yapımı krem

Kategori: Pratik Anne

Minyon bir insan olduğumdan ve ergenlik döneminde de ani bir büyüme ve kilo alımı gibi bir durum yaşamadığımdan vücudumda hiç çatlak olmamıştı.

Aras’a hamile iken cildim zaten çok kuru olduğu için kullandığım bepanthol nemlendiriciyi kullanmaya devam ettim. Karın bölgesine her akşam sürdüm ama basen ve bacaklara doğru sürmeyi pek akıl edemedim açıkçası. Böylelikle ilk çatlaklarıma merhaba demiş oldum.

Bu sefer temkinli gitmeye karar verdim ve doğal ev yapımı bir krem tarifi buldum. Hem maddi açıdan çok daha ucuz hemde içinde ne olduğunu bildiğiniz bu kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Aktardan alacacığınız malzemeler;
50ml saf zeytin yağı
50ml ceviz yağı
50ml kakao yağı
50ml tatlı badem yağı

Eczaneden de; E vitamin kapsülü, içinde 5 adet kapsül var.

Birde katı formda nemlendirici bir krem almanız gerekiyor. Yağları bu krem ile karıştıracağımız için burada önemli olan kremin formunun katı olması. Ben Nivea’nın 150ml lik kutulu görseldeki kreminden aldım.

Eczane veya aktardan karışımlar için kaplar satılıyor ben almayı unuttum evde bulunan cam ve kapaklı olan bir kapta işimi hallettim. Ve tahminimden daha fazla oldu daha büyük bi kaba aktardım.

IMG_0998 IMG_1001
Şimdi geldik yapılışına;
Kremin ve zeytin yağının tamamını kabımıza alıyoruz. Diğer yağların ise yarısını koyuyoruz. Kapsüllerin 5’inide kırıp içine katıyor iyice karıştırıyoruz. Kremimiz hazır.
Sabah akşam, olmadı sadece akşam karın, basen ve bacaklara doğru ve göğüs bögesine bir güzel sürüyoruz. Umarım çatlaksız bir şekilde bu dönemi sonlandırıyoruz.

Bol su içmeyide ihmal etmiyoruz. Çaresi litrelik bir şişeyi sürekli göz önünde tutmanız ve gün içinde 3 kez bitirmeniz.
Sağlıkla, sevgiyle…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir