14.Hafta:Merhaba minik

13. haftada doktor kontrolümüz vardı. Ve ilk kez daha insan görünümüne bürünmüş minikle karşılaştık. Henüz cinsiyeti öğrenemedik ama bir tüyo aldık. Bir dahaki sefere kesinleşmiş olur diye ümit ediyorum.

İkili test ve ense kalınlığı gibi detaylar bu hafta bakılmış oldu. Bir sorunumuz yok çok şükür. Benim kan değerlerim biraz yerlerde çıktı normal olarak. Halsizlik yapıyor haliyle. Yiyecek ve takviyelerle açığı kısa sürede kapatırız umarım.

Hala sık yemelere devam, sabah ilk lokma için biraz geciksem kendime gelmem bir kaç saatimi alıyor. İştahımda pek yerinde değil, zorlama yemelerle geçiştiyorum. Havalarda iyice bozdu bu ara evde vakit geçiriyoruz ama soğukta olsa kısa bir yürüyüşü ihmal etmemeye çalışıyoruz Aras’la. Henüz pilatese başlayamadım planların ilk sırasında o var.

Aras, babasını bile sollayarak en büyük göbeğin bende olduğuna karar verdi 🙂 Henüz çok olmasada değişimin farkında ama içerde ne olduğundan henüz haberdar değil. Yeni doğum yapmış eski bir arkadaşımın ziyaretine gittik. Ve Aras ilk kez bu kadar minik bir bebeğin gün içi aktivitelerine şahit oldu. Meme, uyku, ağlama… Kuzey bebeği sevdik beraber.

Bebeğin annesi diye tanıştırma muhabetleri yaptık, ertesi günlerde Aras’ta da “Benim annem” diyip kucağıma kaynaşması hareketi doğdu. Herkesin bir annesi var doğru ama annenin ikinci bebeği olabilir olgusu henüz oluşmadı. Bu bir sonraki adım 🙂
Bizde böyle minik bir kardeş alalım evimize beraber bakarız dedim, hadi alalım dedi 🙂

Kucağımda bir minik görmeye henüz hiç hazır değil…
Sevgi dolu mutlu günler diliyorum, başta kendime ve hepinize 🙂

image

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir