6.hafta: İkinci çocuk ve uyku kaçıran düşünceler

Biz 6 haftalık olduk. Ve çoğu zaman hamile olduğumu dahi unutuyorum. Arada bir aklıma geliyor desem daha doğru olacak.
Benim için hayat hala Aras’ın çevresinde dönüyor. İkinci minik sağ olsun bana hiç zorluk çıkartmıyor. Hamilelik şikayetim yok, normal zamanlarda tatlı krizlerine giren ben, şu aralar tatlının her çeşidiyle, inanmayacaksınız ama çikolatayla bile aram ciddi bozulmuş durumda! En favori midemi yatıştıran şey zeytin 🙂

Aras’la hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Piyango olarak geceleri uykularım kaçıyor düşünmekten. Yeni bebeğin bakım ve sorumluluğu ve zaten var olan Aras’ımın aynen devam etmesini umduğum hayatı. Düşündüğüm ne kadar uyuyabileceğim, kendimi nasıl toplayabileceğim değil. Aras’a, hayatına bir güzellik katılmış olduğu duygusunu verebilecek miyim? sorusu. Ciddi boyutlarda panik haline dönüştü bu düşünceler. Yine bu düşüncelerle boğuşurken bir anda dank etti birşey, uçuşan düşüncelerin arasında.

Ne ben ilk kez ikinci çocuğunu dünyaya getirecek bir anneyim, ne de Aras ilk kez kardeş sahibi olacak bir insan! Aslında bir olağan dışılık yok!

Her işimizi beraber yaptığımız ve bundan zevk aldığımız oğlumla birlikte birde kardeşini büyüteceğiz, bir uğraşımız daha olacak. Beraber altını değiştireceğiz, kıyafetlerini Aras seçecek, bir varmış bir yokmuş diye kardeşine de anlatırız. Onu uyutur başbaşa kaçamakta yaparız. İlk muayeneye de beraber gittik. Hiç bir zaman hikayenin dışında kalmayacak Aras.

Rayına oturtacağımız günlerimiz gelecek elbet, ama oturtacağızda. Hep birlikte parkada gideceğiz, hep birlikte uyuyacağızda… Miniğin ihtiyaçları doğrultusunda olsada, Aras’ın ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda akacak hayat.

Şimdi nasıl annesiysem oğlumun yine öyle annesi olmaya devam edeceğim… Henüz hamileliğin çok başındayım ve uçuşan düşünceleri iyice uçuruyorum ki içeride saklanan birşey kalmasın.

İkinci çocuğu kucağıma alacağım sahneyi değilde, Aras’ın hastahane odasına ilk girişini, kavuşmamızı ve sonra kardeşiyle ilk karşılaştığı anı hayal ediyorum. Şuan tek bildiğim Aras çünkü…

Bu işinde üstesinden geleceğimi biliyorum!

İkinci minik ise çok şanslı, minik ailemize, hem onu seven annesinin koynuna hemde abisinin yamacına gelecek 🙂

Bir çocuk büyürken bir ailede büyüyor… Biz artık dört kişilik koca bir aileyiz!

20140829_123535

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir