Hamilelik dönemi – 1

Roma tatili dönüşü hamile olduğumu öğrendim. Aras ilk haftalarında uçak yolcuğu yapmış oldu yani. Ve bir sorun olmadı. Hamile olduğumu bilseydim binermiydim uçağa bilmiyorum 🙂

Döndüğümüzde ne zamandır rengini değiştirmek istediğimiz bir odanın boya badana işlerine giriştik. Yine hamile olduğumu bilmiyordum ve atom karınca olarak mobilyaları it, koltukları kaldır gibi normal zamanda çekinmeden yaptığım tüm işleri yaptım.

Ama o gün ilk kez bi gariplik olduğunu hissettim. Hayatımda daha önce hiç hissetmediğim bir yorgunluk, halsizlik bir tuhaflık vardı.Yol çarptı herhalde modundaydım.

Meğerse oğlumuza hazırlıyormuşuz odayı 🙂

Diğeceğim o ki, tabii ki duruma göre değişir, özel durumlar olabilir, dikkat etmek kesinlikle şart ama normal hayatınızı kesinlikle kısıtlamayın.. Doktorumda ilk randevumuzda da bunu söylemişti. Hareketlerini kısıtlama yapabileceğin herşeyi zaten yapabilirsin..

Bir de kendimi hiç olmadığım kadar güzel hissediyordum o günlerde. Resmen güzeldim! 🙂

DSC00140
İlk ay..

 

Folikasit takviyesine hemen başladım. 3 aylık olduğumda ilk kontrole gittim.. Bazı durumlarda panikken çoğu durumlarda rahat olabiliyorum 🙂


Sonrası doktorun yönlendirmesi ve rutin kontroller. Doktora güvenmeniz en önemli nokta bu dönemde. İlk gittiğim doktora bir daha uğramadım. İkinci doktorda o güveni bulabildim. Ve sorunsuz tamamladık bu serüveni. Darısı herkesin başına..

Ruhsal ve fiziksel olarak bu duruma öyle hazırmışım herhalde ki, çok sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirdim.
Bu açıklama çoğu hamile arkadşımızı sinir edebilir ama söylemeden geçemem; Ne sabah bulantıları, ne kusmalar, ne bazı durumlardan etkilenmeler, ne aşermeler… Sonlara doğru kaburga ve yatarken sırt ağrılarını saymazsak olumsuz bir durumla karşılaşmadım..

Sürekli yediğim için aşermeye fırsat kalmamış olacak 🙂

DSC003996 Aylık

Yazının devamı burada…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir