Çalışırken emzirmeye devam etmek

Benim emzirme trafiğim şöyle oluyordu; Sabahları işe gitmeden hemen önce emziriyordum (sabah 7sularında), iş yerinde de 4 saat sonra 11de süt sağıyordum, bir 4 saat sonra yine 15 gibi tekrar sağıyordum, 5te koşa koşa çıkıp 6 ya doğru evde oluyordum ve Aras gıdasına, bende oğluma kavuşmuş oluyorduk.. Aras’a ertesi gün için 2-3 öğün çıkmış oluyordu.


Lansinoh Affinity Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası 2-700x700Kolay gibi görünüyor ama özünde biraz, hatta baya bir zahmetli iş.

  • Öncelikle iyi bir süt sağma makinesine sahip olmanız gerekiyor.
    Kesinlikle elektrikli ve çift pompalı bir ürün tercih etmelisiniz. Her iki göğüsten süt sağma işiniz 15dk da bitiyor. Aksi durumda bu süre iki katına çıkmış oluyor haliyle. Benim seçtiğim ürün bu alanda en isim yapmış, iyi olduğu bilinen Lansinoh markalı görseldeki üründü. Ancak sağma kuvvetinin çok iyi olmadığını düşünüyorum. Çalışırken süt bol biriktiğinden sağma işini kolay gerçekleştirebiliyordu. Ancak evde denediğim zamanlarda fark ettim ki süt sağma kuvetiyle çekilemiyor. Yani diyeceğim biriken sütü sağmada problemi yok aletin. Şimdi yeni modelleri çıkmış daha iyi olduğu düşüncesindeyim.
  • İş yerinde kaynar sular lazım sağdığınız kapları dezenfekte edebilmeniz için.
  • Buzdolabı gerek sağdığınız sütleri çıkış saatine kadar koruyabilmeniz için.
  • Toplantıyı, görüşmeyi sağma saatinize göre ayarlamanız gerek.
  • İş yerinde size müsama gösterebilecek kişiler, işinizi görebilmeniz için uygun yer gerek.
  • Bu kadar uğraşmışken çıkışta sütleri buzdolabında unutmamanız gerek.
Birkaç kez unutup geri dönmüşlüğüm var, bir de ağlamaya başlıyorsunız nasıl unuturum diye 🙂
Ama gerçekten değiyor tüm bu çabalara. Miniğiniz için en özel yapım onun hizmetinde… Mahrum bırakmamalı kesinlikle.
Ben bir gün önden gidiyordum rezerv olarak. Getirdiğim sütü dondurucuya koyuyordum, bir önceki günden dondurucuda olan sütü buz dolabının alt raflarına koyarak ertesi gün için erimesini sağlıyordum. Hafta sonu 3 gün beklemiş oluyor çünkü donarak beklemesinde fayda var. Son sağdığım sütler buzlukta kalmış bugün farkettim. 1yıl olmuş neredeyse 🙂
20140605_165050
Bol sütleriniz, iştahlı minikleriniz olsun 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir