Bez bırakma serüvenimiz 2.gün

Dünkü girişimimizden sonra sabah tekrar beze veda ederek devam ettik. Gece de takip halindeydim. Farkettim ki sabaha karşı saatlere kadar bezi kuru kaldı. Keyfim pek bi yerine geldi. Çok şevkli başaldık bu güne. Uyandıktan yarım saat kadar sonra çişimizi lazımlığımıza yaptık aman deymeyin keyfime…

Ama sonrası öğle saatlerine kadar biraz enteresan geçti. Dün 2 saatte bir çiş yapan çocuk gitti, yarım saatte bir az az çiş yapan bir çocuk geldi. Minik bi kısmı kaza oluyor sonra tutuyor çişini lazımlığa oturuyoruz hemen kalan kısmınıda biraz yapıyor. Yarım saat sonra yine aynı durum. Bi stres aldı beni tabii.

Ama sonradan farkettim ki paniğe gerek yok çocuk resmen çişini tutmayı öğreniyor aslında.

Dün kakasını biraz yapmıştı hal değişikliğinden dolayı. Öğleye doğru belirtiler vermeye başladı. Hemen oturduk lazımlığımıza biraz kitap okuduk çişini bir güzel yaptı. Baktım hiç kalkmıyor devamı var… Kakamızıda bir güzel yaptık. Oyun hamurlarımızla oynuyorduk, lazımlıkta oturma süresini uzatmak için oyun hamurlarına devam ettik. Hem yaptı hem hamurlarıyla oynadı..
Ben keyiften dört köşe..

Öğle uykusunu da kazasız atlattık. Uyanınca tekrar yaptık çişimizi. Şimdiki durum anne çiş diyor ve lazımlığa oturana kadar tutuyor kaçırmadan. Hatta lazımlıkta bikaç dakika bekliyoruz ve mutlu son..
Akşam üzeri market alış verişine bile gittik ve bezsiz ilk turumuzu attık 🙂

Bide küçük teyzemiz geldi ki. Çoştuda çoştuu. Uyku saatinde bayıldı artık 🙂

Tuvalet eğitimi…

IMG-20140611-WA0000 IMG-20140611-WA0001
IMG-20140611-WA0003

Birde bu gece bezsiziz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir